  • WR-70S-VF-N1
WR-70S-VF-N1
advertisement
Manufacturer No:
WR-70S-VF-N1
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-WR-70S-VF-N1
Package:
Datasheet:
WR-70S-VF-N1
Description:
Receptacle, Center Strip Contacts Strip 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 70 Positions WR Gold SMD/SMT Bronze
Quantity:
In Stock : 17927
Step5Bar-code shipping tag
WR-70S-VF-N1
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2004
  • Series
    WR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Connector Type
    Receptacle, Center Strip Contacts
  • Number of Positions
    70
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Orientation
    Straight
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    3.94μin 0.10μm
  • Height Above Board
    0.128 3.25mm
  • Stack Height (Mating)
    4mm 5mm 6mm