  • WS1M33R0J
WS1M33R0J
advertisement
Manufacturer No:
WS1M33R0J
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-WS1M33R0J
Package:
Axial
Datasheet:
WS1M33R0J
Description:
Quantity:
In Stock : 3552
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WS1M33R0J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    WS
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.374L 4.50mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Base Part Number
    WS1M
  • Lead Diameter
    650 μm
  • Diameter
    4.5mm