  • WSC01\21R000FEK
WSC01\21R000FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC01\21R000FEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC01\21R000FEK
Package:
2012
Datasheet:
Description:
Wirewound, 1Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSC01\21R000FEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2012
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    500mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.44mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.18mm