  • WSC251590R90FEK
WSC251590R90FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC251590R90FEK
HK JDW NO:
866-WSC251590R90FEK
Description:
Wirewound, 90.9Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251590R90FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    90.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W