  • WSC692729R40FEK
WSC692729R40FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC692729R40FEK
HK JDW NO:
866-WSC692729R40FEK
Datasheet:
WSC692729R40FEK
Description:
Wirewound, 29.4Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC692729R40FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    29.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W