  • WSF2012125R0FEEK
WSF2012125R0FEEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012125R0FEEK
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF2012125R0FEEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 125Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012125R0FEEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    125Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C