  • WSF20121K400FKEA
WSF20121K400FKEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF20121K400FKEA
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF20121K400FKEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 1.4kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF20121K400FKEA
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C