  • WSF2012422R0JKEB
WSF2012422R0JKEB
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012422R0JKEB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF2012422R0JKEB
Description:
FIXED RESISTOR WSF Series, Metal Film, 422Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012422R0JKEB
  • Construction
    Molded Encapsulation
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    2012
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    WSF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    422Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C