  • WSL2010R0100DTB18
WSL2010R0100DTB18
advertisement
Manufacturer No:
WSL2010R0100DTB18
HK JDW NO:
873-WSL2010R0100DTB18
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
WSL2010R0100DTB18
Description:
WSL-HP Series, Metal Element, 10mOhms, 1W, ±0.5%, -65°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSL2010R0100DTB18
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Series
    WSL-HP
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    10mOhms
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm