  • WSL2512R0536FBA
WSL2512R0536FBA
advertisement
Manufacturer No:
WSL2512R0536FBA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSL2512R0536FBA
Datasheet:
WSL2512R0536FBA
Description:
Metal Strip, 53.6mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSL2512R0536FBA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    53.6mOhm
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.17mm