  • WSN25152R760FEK
WSN25152R760FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN25152R760FEK
HK JDW NO:
866-WSN25152R760FEK
Description:
Wirewound, 2.76Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN25152R760FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.76Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W