  • WSN4527422R0JEA
WSN4527422R0JEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN4527422R0JEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSN4527422R0JEA
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 422Ohm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSN4527422R0JEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    422Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W