  • WSU045-2000-R
WSU045-2000-R
advertisement
Manufacturer No:
WSU045-2000-R
HK JDW NO:
814-WSU045-2000-R
Package:
100
Datasheet:
WSU045-2000-R
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 9W
Step5Bar-code shipping tag
WSU045-2000-R
    13 Weeks
  • Mount
    Wall
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    2.80Lx1.69W x 1.18 H 71.0mmx42.8mmx30.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    9W
  • Power Rating
    9W
  • Max Power Dissipation
    9W
  • Number of Outputs
    1
    Level VI
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Output 1
    4.5V
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    2A
  • Output Power
    9W
  • Voltage - Output
    4.5V
  • Current - Output 1
    2A
  • Max Output Power
    9W
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Nominal Output Voltage
    4.5V
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    29.972mm
  • Length
    71.12mm
  • Width
    42.926mm