  • WW12FT7R50
WW12FT7R50
advertisement
Manufacturer No:
WW12FT7R50
HK JDW NO:
762-WW12FT7R50
Datasheet:
WW12FT7R50
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 7.5Ohm, 0.4W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW12FT7R50
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.312L 2.79mmx7.92mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Diameter
    2.79mm