  • X-4028-P-C32-R
X-4028-P-C32-R
advertisement
Manufacturer No:
X-4028-P-C32-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-X-4028-P-C32-R
Description:
AUDIO PIEZO IND 3-32V PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X-4028-P-C32-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    X
  • Size / Dimension
    1.575Lx1.575W 40.00mmx40.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.187 (4.75mm)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    32V
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    22mA
  • Frequency
    2.8kHz
  • Operating Supply Current
    22mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    22mA
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    22mA
  • Voltage Range
    3V~32V
  • Self Resonant Frequency
    2.8kHz
  • Washable
    No
  • Port Location
    Side
  • Sound Pressure Level (SPL)
    105dB @ 32V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Nominal Supply Voltage (DC)
    32V
  • Height
    23mm
  • Height Seated (Max)
    0.925 23.50mm
  • Length
    40mm
  • Width
    40.005mm