  • X2024S1.8/PT
X2024S1.8/PT
advertisement
Manufacturer No:
X2024S1.8/PT
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-X2024S1.8/PT
Package:
6-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X2024S1.8/PT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    X20 (20W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.38 H 50.8mmx25.4mmx9.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    13W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    1.8V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    7A