  • X24-019PKC-RA
X24-019PKC-RA
advertisement
Manufacturer No:
X24-019PKC-RA
Manufacturer:
Digi
HK JDW NO:
249-X24-019PKC-RA
Package:
Datasheet:
X24-019PKC-RA
Purchasing and Inquiry
X24-019PKC-RA Overview
XStream? series contain this RF transmitter and receiver.The voltage supplied to 7V~18V can improve efficiency.There are ISM applications available for the wireless RF transmitter.
X24-019PKC-RA Features
XStream? series
X24-019PKC-RA Applications
There are a lot of Digi X24-019PKC-RA RF Transmitter applications.
  • Cellular
  • BeiDou
  • Marine Navigation
  • Test Equipment
  • Galileo
  • UMTS
  • Radio frequency (RF)
  • Remote Control Systems
  • Measuring for data transmission
  • WCDMA
Step5Bar-code shipping tag
X24-019PKC-RA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    23.999998g
  • Published
    2006
  • Series
    XStream™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ISM
  • Voltage - Supply
    7V~18V
  • Frequency
    2.4GHz~2.4835GHz
  • Function
    Transceiver, Modem
  • Interface
    RS-232, RS-485
  • Logic Function
    Transceiver
  • Power - Output
    17dBm 50mW
  • Sensitivity
    -102dBm
  • Data Rate (Max)
    19.2kbps
  • Modulation or Protocol
    FHSS, FSK
  • Sensitivity (dBm)
    -102 dBm
  • Length
    69.9mm
  • Thickness
    28.6mm