  • X40020S14I-C
X40020S14I-C
advertisement
Manufacturer No:
X40020S14I-C
Manufacturer:
Xicor
HK JDW NO:
4898-X40020S14I-C
Package:
SOIC
Datasheet:
X40020S14I-C
Description:
3V 14 Terminals Voltage supervisor 2 Channels 400kHz
Quantity:
In Stock : 1528
Step5Bar-code shipping tag
X40020S14I-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    14
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Frequency
    400kHz
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G14
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3/5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.6V
  • Number of Channels
    2
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    2.9V
  • Number of Voltages Monitored
    2
  • Supply Current-Max (Isup)
    3mA
  • Length
    8.65mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm