  • X4285S8I-2.7A
X4285S8I-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X4285S8I-2.7A
HK JDW NO:
391-X4285S8I-2.7A
Package:
SOIC
Datasheet:
X4285S8I-2.7A
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels 400kHz
Quantity:
In Stock : 12759
Step5Bar-code shipping tag
X4285S8I-2.7A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.92V
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    400kHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Number of Channels
    1
  • Memory Size
    15.6kB
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    2.92V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Length
    4.89mm
  • Width
    3.9mm