  • X5043S8-4.5A
X5043S8-4.5A
advertisement
Manufacturer No:
X5043S8-4.5A
HK JDW NO:
699-X5043S8-4.5A
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
X5043S8-4.5A
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 2276
Step5Bar-code shipping tag
X5043S8-4.5A
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
    YES
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.62V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm