  • X5045PIZ-4.5A
X5045PIZ-4.5A
advertisement
Manufacturer No:
X5045PIZ-4.5A
HK JDW NO:
668-X5045PIZ-4.5A
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
X5045PIZ-4.5A
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin X5045 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 7737
Step5Bar-code shipping tag
X5045PIZ-4.5A
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Additional Feature
    DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 4.62
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    X5045
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDIP-T8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Voltage - Threshold
    4.62V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Length
    9.525mm
  • Height Seated (Max)
    5.334mm
  • Width
    7.62mm