  • X5325S8IZ-2.7A
X5325S8IZ-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X5325S8IZ-2.7A
HK JDW NO:
668-X5325S8IZ-2.7A
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
X5325S8IZ-2.7A
Description:
3.6V 8 Terminals 8-Pin X5325 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 16588
Step5Bar-code shipping tag
X5325S8IZ-2.7A
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.92
  • Technology
    CMOS
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    X5325
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Voltage - Threshold
    2.92V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA