  • X9317UV8-2.7
X9317UV8-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X9317UV8-2.7
HK JDW NO:
668-X9317UV8-2.7
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
X9317UV8-2.7
Description:
X9317 Digital Potentiometers XDCP™ Series Up/Down (U/D, INC, CS)
Step5Bar-code shipping tag
X9317UV8-2.7
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    50kOhm
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    X9317
  • Configuration
    Potentiometer
  • Temperature Coefficient (Typ)
    ±300ppm/°C