  • X9396WVS-08-9TSN
X9396WVS-08-9TSN
advertisement
Manufacturer No:
X9396WVS-08-9TSN
Manufacturer:
XKB CONNECTIVITY
HK JDW NO:
15922-X9396WVS-08-9TSN
Description:
3.96mm Wire to Board Connector (JST VH) Header, Stand-up, 9T material, 08P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X9396WVS-08-9TSN
    Select All
  • Mounting Type
    Standing sticker
  • Weight
    4.65
  • Operating Temperature
    -25°C~+85°C
  • Series
    VH
  • Part Status
    Active
  • Current Rating
    7A
  • Pin Count
    8
  • Product Type
    Wire to Board Connector
  • Voltage Rating
    250V