  • X9428WV14I
X9428WV14I
advertisement
Manufacturer No:
X9428WV14I
HK JDW NO:
391-X9428WV14I
Package:
TSSOP
Datasheet:
X9428WV14I
Description:
14 Terminations5V 14 Pin Digital PotentiometersI2C64 Positions
Purchasing and Inquiry
X9428WV14I Overview
A package containing it contains TSSOP.Non-Volatile starts the process of storing this pentometer.This digital potentiometer has 1 embedded circuits.Bulk package provides access to it.In this pentometer, there are 64 taps to prevent overcurrent.The number of positions is 64.Digital potentiometer is designed wdigital potentiometerh terminations of 14.In this programmable potentiometer, you will find 1 functions.As shown, the speed potentiometers's resistance will be 10000Ohm.The performance of 5V is provided by 5V.The digi devices show 14 pins.There is a possibility of limiting the flow by 10kOhm.In this case, Surface Mount mounts digital potentiometer.There is a voltage delivery capability of 5V.A maximum 85°C ensures that the digital resistor runs smoothly.A minimum working temperature of -40°C is necessary for reliability.Among its additional features are the following: NONVOLATILE MEMORYWith 400kHz, it is capable of maintaining high accuracy.
X9428WV14I Features
Available in TSSOP package
1 Circuits
X9428WV14I Applications
  • Power supply
  • Matching Linear Impedance
  • Programmable voltage regulator
  • Programmable low pass filter
  • Used as voltage divider
  • LEDs
  • Brightness of monitors
  • Sensor auto referencing circuits
  • Optic fiber network
  • Adjust VCOM settings
Step5Bar-code shipping tag
X9428WV14I
  • Package / Case
    TSSOP
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1
  • Number of Terminations
    14
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Number of Positions
    64
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    400kHz
  • Pin Count
    14
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Interface
    I2C
  • Total Resistance
    10000Ohm
  • Resistor Terminal Voltage-Max
    5.5V
  • Resistor Terminal Voltage-Min
    -5.5V
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm