  • XAL4020-222MEC
XAL4020-222MEC
advertisement
Manufacturer No:
XAL4020-222MEC
HK JDW NO:
3194-XAL4020-222MEC
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 131343
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
XAL4020-222MEC
  • Max DC Current
    5.5A
  • Frequency - Self Resonant
    52MHz
  • Current - Saturation
    5.6A
  • Case/Size Code
    1616
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    38.7mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • RMS Current (Irms)
    5.5A
  • Height
    2.1mm
  • Length
    4.3mm
  • Width
    4.3mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 hours ago)
  • Mount
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn96.5Ag3.5)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz