  • XB1007-QT-0G0T
XB1007-QT-0G0T
advertisement
Manufacturer No:
XB1007-QT-0G0T
HK JDW NO:
482-XB1007-QT-0G0T
Package:
16-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
XB1007-QT-0G0T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XB1007-QT-0G0T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-VFQFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    16
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    RF/Microwave Amplifiers
  • Technology
    GAAS
  • Voltage - Supply
    4V
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    4GHz~11GHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Power Supplies
    4V
  • Operating Supply Current
    100mA
  • Supply Current-Max
    130mA