  • XC17S40XLSO20I
XC17S40XLSO20I
advertisement
Manufacturer No:
XC17S40XLSO20I
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-XC17S40XLSO20I
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
XC17S40XLSO20I
Description:
Surface Mount 400kb Mb Tube Configuration Proms for FPGAs 3 (168 Hours) OTP Obsolete unknown
Purchasing and Inquiry
XC17S40XLSO20I Overview
FPGA uses a nice 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) package that makes FPGA easy to use.Packaging for the external use of Tube.A qualified individual to operate within -40°C~85°C is required.Using the OTP axis, it can be programmed to do whatever you want.With a voltage of 3V~3.6V, it is powered.This memory device is mounted in Surface Mount.Data storage is limited to a size of 400kb bytes.There is a voltage requirement of 3.3V for supplying it with power.Different functions can be assigned to 20 terminations.FPGA is possible to use this memory device wFPGAh a maximum voltage of 3.6V.An operating voltage of 3V is required in order to supply the device.The memory chip in this picture is called a MEMORY CIRCUIT memory chip.In the package, you will find a set of 20 pins.
XC17S40XLSO20I Features
Operating temperature: -40°C~85°C.
OTP program capability.
MEMORY CIRCUIT memory IC.
XC17S40XLSO20I Applications
  • Cache memory
  • supercomputers
  • data buffer
  • mainframes
  • embedded logic
  • personal computers
  • graphics card
  • printers
  • telecommunications
  • main computer memory
Step5Bar-code shipping tag
XC17S40XLSO20I
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    20
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    20
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G20
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Programmable Type
    OTP
  • Memory Size
    400kb
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Organization
    330696X1
  • Memory Width
    1
  • Memory Density
    330696 bit
  • Memory IC Type
    MEMORY CIRCUIT
  • Height Seated (Max)
    2.65mm
  • Length
    12.8mm
  • Width
    7.5mm