  • XC4VFX100-12FFG1517CS1
XC4VFX100-12FFG1517CS1
advertisement
Manufacturer No:
XC4VFX100-12FFG1517CS1
Manufacturer:
Xilinx
HK JDW NO:
903-XC4VFX100-12FFG1517CS1
Package:
FCBGA
Datasheet:
Description:
1.2V V FPGAs FCBGA 1mm mm 1517
Quantity:
In Stock : 1176
Step5Bar-code shipping tag
XC4VFX100-12FFG1517CS1
  • Package / Case
    FCBGA
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Number of Terminations
    1517
  • ECCN Code
    3A001.A.7.A
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag4.0Cu0.5)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of Outputs
    768
  • Operating Supply Voltage
    1.2V
  • Power Supplies
    1.21.2/3.32.5V
  • RAM Size
    846kB
  • Clock Frequency
    1181MHz