  • XC4VSX55-11FFG1148I
XC4VSX55-11FFG1148I
advertisement
Manufacturer No:
XC4VSX55-11FFG1148I
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XC4VSX55-11FFG1148I
Package:
1148-BBGA, FCBGA
Description:
1.2V V FPGAs Virtex®-4 SX Series 1148-BBGA, FCBGA
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
XC4VSX55-11FFG1148I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1148-BBGA, FCBGA
  • Supplier Device Package
    1148-FCPBGA (35x35)
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Published
    1999
  • Series
    Virtex®-4 SX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V
  • Base Part Number
    XC4VSX55
  • Operating Supply Voltage
    1.2V