  • XC6108C40DGR-G
XC6108C40DGR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6108C40DGR-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XC6108C40DGR-G
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
XC6108C40DGR-G
Description:
4 Terminals Voltage supervisor
Quantity:
In Stock : 12480
Step5Bar-code shipping tag
XC6108C40DGR-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-UDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Threshold Voltage
    +4.0V