  • XC6119C29A7R-G
XC6119C29A7R-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6119C29A7R-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XC6119C29A7R-G
Package:
4-UDFN
Datasheet:
XC6119C29A7R-G
Description:
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 6661
Step5Bar-code shipping tag
XC6119C29A7R-G
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    DETECT VOLTAGE IS 2.9 VOLT
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1V
  • Terminal Pitch
    0.55mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Power Supplies
    0.7/6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.7V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    Adjustable/Selectable
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.002mA
  • Threshold Voltage
    +2.9V
  • Width
    0.9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-UDFN
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA