  • XC6222C17BER-G
XC6222C17BER-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6222C17BER-G
HK JDW NO:
817-XC6222C17BER-G
Package:
Datasheet:
XC6222C17BER-G
Description:
0.5mm PMIC 6
Quantity:
In Stock : 10589
Step5Bar-code shipping tag
XC6222C17BER-G
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N6
  • Output Voltage 1
    1.75V
  • Input Voltage (Min)
    1.7V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    1.77V
  • Output Voltage1-Min
    1.73V
  • Output Current1-Max
    0.7A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.41V
  • Height Seated (Max)
    0.6mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.8mm