  • XC9281A14E0R-G
XC9281A14E0R-G
advertisement
Manufacturer No:
XC9281A14E0R-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XC9281A14E0R-G
Package:
5-XFBGA, WLBGA
Datasheet:
XC9281A14E0R-G
Description:
2.5V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 6MHz Tape & Reel (TR) 600mA 5-XFBGA, WLBGA
Quantity:
In Stock : 9371
Step5Bar-code shipping tag
XC9281A14E0R-G
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XC9281
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Function
    Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Min)
    2.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.4V
  • Topology
    Buck
  • Frequency - Switching
    6MHz