  • XC9572XV-7CS48I
XC9572XV-7CS48I
advertisement
Manufacturer No:
XC9572XV-7CS48I
HK JDW NO:
903-XC9572XV-7CS48I
Package:
Datasheet:
XC9572XV-7CS48I
Description:
0.8mm PMIC 48 Pin 2.5V
Purchasing and Inquiry
XC9572XV-7CS48I Overview
Currently, there are 72 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.The device has 38inputs and outputs.48terminations have been programmed into the device.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.It is powered from a supply voltage of 2.5V.This part is part of the family [0].There are 48 pins on the chip.If this device is used, you will also be able to find [0].It is recommended that the supply voltage be kept at 2.5Vto maximize efficiency.In general, it is recommended to store data in [0].This board has 48 pins.Vsup reaches 2.62Vas the maximum supply voltage.It is recommended that the operating temperature exceed -40°C.Temperatures should not exceed 85°C.The program consists of 4 logic blocks (LABs).The maximal frequency should be lower than 125MHz.
XC9572XV-7CS48I Features
38 I/Os
48 pin count
48 pins
4 logic blocks (LABs)
XC9572XV-7CS48I Applications
There are a lot of Xilinx XC9572XV-7CS48I CPLDs applications.
  • POWER-SAVING MODES
  • LED Lighting systems
  • High speed graphics processing
  • Reset swapping
  • Programmable power management
  • Address decoders
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Portable digital devices
  • State machine design
  • Power automation
Step5Bar-code shipping tag
XC9572XV-7CS48I
    Select All
  • Height Seated (Max)
    1.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Pins
    48
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    48
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.62V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of I/O
    38
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Frequency (Max)
    125MHz