  • XCL101A501ER-G
XCL101A501ER-G
advertisement
Manufacturer No:
XCL101A501ER-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XCL101A501ER-G
Package:
6-TDFN Exposed Pad
Datasheet:
XCL101A501ER-G
Description:
DC DC CONVERTER 5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XCL101A501ER-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-TDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XCL101
  • Size / Dimension
    0.10Lx0.08W x 0.04 H 2.5mmx2.0mmx1.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    0.9V
  • Current - Output (Max)
    100mA