  • XFL5015-222MEC
XFL5015-222MEC
advertisement
Manufacturer No:
XFL5015-222MEC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-XFL5015-222MEC
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XFL5015-222MEC
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    33.2mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    6.6A
  • Frequency - Self Resonant
    36MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2221
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    33.2mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • Height
    1.5mm
  • Length
    5.48mm
  • Width
    5.28mm