  • XL-1C-016.0M
XL-1C-016.0M
advertisement
Manufacturer No:
XL-1C-016.0M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-XL-1C-016.0M
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XL-1C-016.0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    XL-1C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.200W 7.62mmx5.08mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height
    1.778mm
  • Height Seated (Max)
    0.070 1.77mm