  • XLF208-256-FB236-I10
XLF208-256-FB236-I10
advertisement
Manufacturer No:
XLF208-256-FB236-I10
HK JDW NO:
896-XLF208-256-FB236-I10
Package:
236-LFBGA
Description:
1MB 1M x 8 FLASH XCore 32-Bit 8-Core Microcontroller XLF Series 236 Pin 236-LFBGA
Quantity:
In Stock : 17898
Step5Bar-code shipping tag
XLF208-256-FB236-I10
  • Package / Case
    236-LFBGA
  • Number of Pins
    236
  • Supplier Device Package
    236-FBGA (10x10)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    XLF
  • Published
    2015
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Memory Size
    1MB
  • Number of I/O
    128
  • Speed
    1000MIPS
  • RAM Size
    256K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    0.95V~3.6V