  • XLR-16R2507-R
XLR-16R2507-R
advertisement
Manufacturer No:
XLR-16R2507-R
HK JDW NO:
255-XLR-16R2507-R
Package:
Module, Screw Terminals
Datasheet:
XLR-16R2507-R
Description:
CAP MODULE 500F 16.2V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XLR-16R2507-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module, Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    XLR
  • Size / Dimension
    16.386Lx2.646W 416.20mmx67.20mm
  • Tolerance
    -5% +20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw Terminals
  • Voltage - Rated
    16.2V
  • Capacitance
    500F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    6.925 175.90mm