  • XN0450500L
XN0450500L
advertisement
Manufacturer No:
XN0450500L
HK JDW NO:
590-XN0450500L
Description:
TRANS DUAL NPN 50V/20V MINI6
Step5Bar-code shipping tag
XN0450500L
  • Frequency - Transition
    150MHz 200MHz
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SOT-23-6
  • Supplier Device Package
    MINI6-G1
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Published
    2004
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Current Rating
    100mA
  • Power - Max
    300mW
  • Transistor Type
    2 NPN (Dual)
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    500mV
  • Max Collector Current
    500mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    160 @ 2mA 10V / 200 @ 500mA 2V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100μA
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    500mV @ 10mA, 100mA / 400mV @ 20mA, 500mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    20V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    50V 20V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100mA 500mA
  • Max Breakdown Voltage
    20V