  • XP0560100L
XP0560100L
advertisement
Manufacturer No:
XP0560100L
HK JDW NO:
590-XP0560100L
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
Description:
TRANS NPN/PNP 50V 100MA SMINI6
Step5Bar-code shipping tag
XP0560100L
  • Package / Case
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Supplier Device Package
    SMINI6-G1
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Current Rating
    100mA
  • Power - Max
    150mW
  • Transistor Type
    NPN, PNP
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    300mV
  • Max Collector Current
    100mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    160 @ 2mA 10V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100μA
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    50V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    50V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100mA
  • Max Breakdown Voltage
    50V
  • Frequency - Transition
    150MHz 80MHz