  • XPC850DEZT50BUR2
XPC850DEZT50BUR2
advertisement
Manufacturer No:
XPC850DEZT50BUR2
HK JDW NO:
318-XPC850DEZT50BUR2
Package:
BGA
Datasheet:
Description:
32-bit Microprocessor 50MHz 3.3V BGA
Quantity:
In Stock : 1547
Step5Bar-code shipping tag
XPC850DEZT50BUR2
  • Package / Case
    BGA
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    256
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    50MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    256
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Bit Size
    32
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Address Bus Width
    26
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • External Data Bus Width
    32
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
  • Number of Cores
    1
  • Length
    23mm
  • Height Seated (Max)
    2.35mm
  • Width
    23mm