  • XPC850DSLCVR50BU
XPC850DSLCVR50BU
advertisement
Manufacturer No:
XPC850DSLCVR50BU
HK JDW NO:
318-XPC850DSLCVR50BU
Description:
32-bit Microprocessor 256-Pin 50MHz 3.3V
Quantity:
In Stock : 17470
Step5Bar-code shipping tag
XPC850DSLCVR50BU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    256
  • JESD-609 Code
    e1
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    256
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    50MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Number of Bits
    26
  • Core Architecture
    PowerPC
  • Length
    23mm
  • Height Seated (Max)
    2.35mm
  • Width
    23mm