  • XRCM60-12
XRCM60-12
advertisement
Manufacturer No:
XRCM60-12
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-XRCM60-12
Quantity:
In Stock : 8319
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XRCM60-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    Melcher RCM (60W)
  • Size / Dimension
    6.77Lx1.97W x 1.26 H 172.0mmx50.0mmx32.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cCSAus, CE
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    4.2kV
  • Voltage - Input (Max)
    137.5V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    16.8V
  • Current - Output (Max)
    5A