  • XS618B1NBM12
XS618B1NBM12
advertisement
Manufacturer No:
XS618B1NBM12
HK JDW NO:
16111-XS618B1NBM12
Description:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Step5Bar-code shipping tag
XS618B1NBM12
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 70°C
  • Series
  • Voltage - Supply
    12V ~ 48V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.315" (8mm)