  • XS8E1A1PAL01M12
XS8E1A1PAL01M12
advertisement
Manufacturer No:
XS8E1A1PAL01M12
Manufacturer:
Schneider Electric
HK JDW NO:
16111-XS8E1A1PAL01M12
Package:
Module
Datasheet:
Description:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XS8E1A1PAL01M12
  • Package / Case
    Module
  • Material - Body
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Mfr
    Schneider Electric
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 70°C
  • Series
  • Voltage - Supply
    12V ~ 24V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Cable with Connector
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.394" (10mm)