  • XT9S20ANA3M6864
XT9S20ANA3M6864
advertisement
Manufacturer No:
XT9S20ANA3M6864
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-XT9S20ANA3M6864
Package:
Datasheet:
XT9S20ANA3M6864
Description:
Low Profile Holder Type Crystal Units
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XT9S20ANA3M6864
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.005%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • HTS Code
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Lead Pitch
    4.8768mm
  • Physical Dimension
    L11.05XB4.65XH3.5 (mm)/L0.435XB0.183XH0.138 (inch)
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Insulation Resistance
    500MOhm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    100 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    200Ohm
  • Height
    13.46mm
  • Length
    10.2362mm
  • Width
    3.7084mm