  • XXS18S1PM12
XXS18S1PM12
advertisement
Manufacturer No:
XXS18S1PM12
Manufacturer:
Schneider Electric
HK JDW NO:
16111-XXS18S1PM12
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
Description:
ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XXS18S1PM12
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Material - Body
    Stainless Steel
  • Mfr
    Schneider Electric
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 70°C
  • Series
  • Voltage - Supply
    12V ~ 24V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP65, IP67
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NC/NO, 5-Wire
  • Sensing Distance
    39.37" (1000mm)