  • Y07341R50000B0L
Y07341R50000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y07341R50000B0L
HK JDW NO:
890-Y07341R50000B0L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 1.5Ohm, 10W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y07341R50000B0L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VFP-4
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    20.3962mm
  • Height Seated (Max)
    0.803 20.40mm